Kazimiera   
Frymark Błaszczyk

adres korespondencyjny:
Polska, 93-558 Łódź; ul. Obywatelska 63/7 


Urodzona w Lesno w 1931 r. Liceum plastyczne w Bydgoszczy. Studia artystyczne odbyta w UMK w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych oraz ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi, uzyskując dyplom na Wydziale Włókienniczym w 1955 r. Zajmuje się tkaniną unikatową, dzianiną artystyczną, malarstwem i wzornictwem przemysłowym. Jest profesorem w PWSSP w Łodzi i kieruje Katedrą dziewiarstwa. Swój dorobek artystyczny prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Za swą pracę artystyczną i dydaktyczna otrzymała nagrody i wyróżnienia. odznaczona została Złotym Krzyżem zasługi, a także uhonorowana Nagrodą Ministra Kultury i sztuki II stopnia w 1977 r. i I stopnia w 1986 r. prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum narodowego w Warszawie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Savaria Muzeum w Szombathely, W Urzędzie Miasta Bromölla w Szwecji, kolekcji miniatur Morelia Michoacan w Meksyku, w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą  (Niemcy, Francja, Meksyk, Austria)

Brała udział w ponad 200 zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku 18 wystaw indywidualnych.  

• Udział w wystawie XXX -lecie tkaniny na Dolnym Śląsku - Warsztat Twórczy - Kowary, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź, 12.VI. – 15.VIII.2003