Szanowni Państwo,

Witamy serdecznie Państwa na multimedialnej prezentacji Warsztatów Tkackich Kowary na CD-Romie.

Sympozjum to zostało zainicjowane w 1974 roku przez art. plast. Ewę Marię Poradowską Werszler, założycielkę Grupy Tkackiej 10 x TAK.

Nasza Prezentacja pokazuje całą historię WT-Kowary, po kolei każdy rok; miejsca gdzie odbywały się Sympozja i Wystawy (galerie, muzea, hotele, miasta). Prócz bogatego zbioru zdjęć (ok. 2500 zeskanowanych fotografii), sekwencji filmowych z działań twórczych (70 filmów), wykaz obejmuje spisy uczestników poszczególnych plenerów jak i wystaw im towarzyszących. Teksty katalogowe i prasowe (pełna bibliografia wydawnicza i prasowa WT-Kowary)

Prócz w/w pełnej dokumentacji 1974-2010 Warsztatów Twórczych "Kowary" na CD znajdują się biogramy uczestników WT-Kowary z ich osiągnięciami twórczymi (dokumentacja fotograficzna prac).

Niestety nie dotarliśmy do kompletnej ilości danych o uczestnikach, dlatego materiał ten prezentowany jest wybiórczo. Aczkolwiek wszystkich zainteresowanych zapraszamy do nadsyłania zeskanowanych fotografii swoich dokonań artystycznych i uaktualnień biogramów  (patrz adres organizatora).

Prócz artystów - uczestników prezentujemy też inne osoby, które miały wpływ na przestrzeni lat na rozwój, dokumentację, wydarzenia i działalność WT (artyści, dyrektorzy muzeów, fabryk, hotelarze, krytycy sztuki i wielu innych).

Nie można mówić o WT-Kowary bez zaznaczenia funkcjonowania Grupy 10 x TAK. O niej też znajdą Państwo duży zasób wiedzy.

Opisaliśmy też miejsca, w których na przestrzeni lat uczestnicy WT-Kowary zwiedzali i gdzie przebywali. poczynając od informacji o regionie "Karkonosze" i miast Dolnego Śląska, możemy poznać też historię Pragi (Czechy), Drezna (Niemcy), Książa (Polska), Zittau (Niemcy), czy choćby Skalnego Miasta (Skały Adrszpaskie, Czechy). A także wiele innych ciekawych miejsc idąc śladem wycieczek uczestników WT-Kowary.

W indeksach znajdą Państwo także nasze propozycje do ciekawych stron w sieci internetowej dotyczących tematyki sztuki włókna.

Zachęcając do współpracy w ramach ewentualnych uzupełnień (Kontakt), zapraszamy Państwa do lektury naszej pracy o WT- Kowary.

 

Zespół redakcyjny CD-Romu WT- KOWARY

wydanie pierwsze, 2010